JBL Selenium

 

Historia pełna dźwięku...

 

Firma Selenium została założona w 1958 roku, w mieście Canoas (prowincja Rio Grande do Sul w Brazylii), przez braci Victora, Henryka, Arno i Carlosa, który został później zastąpiony przez Gastao. 

SELENIUM - siedziba

 

Technologiczna awangarda, będąca wyróżnikiem firmy do dzisiejszego dnia, pozwoliła wprowadzać na rynek audio śmiałe i całkowicie nowe produkty. Już w dwa lata po zarejestrowaniu spółki, Selenium wypuściło na rynek pierwszy tweeter, czyniąc markę synonimem tego typu głośników, ze względu na jakość i technologiczne zaawansowanie oddawanych w ręce klientów produktów. 
W latach sześćdziesiątych, pojawiły się pierwsze głośniki do zastosowań domowych tej firmy. We wczesnych latach siedemdziesiątych, zainteresowanie produktami tej marki zaowocowało przeniesieniem firmy, do nowej, większej siedziby w Nova Santa Rita (prow. Rio Grande do Sul).


Lata osiemdziesiąte, były decydującym okresem w rozwoju firmy; w okresie tym Selenium pojawiła się na rynku car-audio, wyróżniając się na nim w niedługim czasie; rozpoczynając pracę w środowisku urządzeń audio i promując się przez profesjonalne serie swoich produktów. W chwili obecnej Selenium oferuje ponad 170 rodzajów i głośników i akcesoriów, dostępnych przez sieć dystrybucyjną firmy liczącej prawie 10 tysięcy punktów sprzedaży. Oprócz tego, siedziba główna marki Selenium jest obecna również w Sao Paulo, zajmując nowoczesną strukturę, przygotowaną do zaspokajania potrzeb jednego z najbardziej wymagających rynków. Filia znajdująca się tam posiada własne centrum dystrybucji, nowoczesne pomieszczenie do prezentacji sprzętu, doskonale wyposażone sale szkoleniowe i koferencyjne, oraz labolatorium nadzorujące jakość produktów. 

SELENIUM - fabryka

 

Firma SELENIUM obecna jest również poza granicami swego kraju, posiada przedstawicielstwa handlowe min. w USA - SELUSA - w skład którego wchodzą biura handlowe i zaplecze logistyczne w Virginii (na wschodnim wybrzeżu USA), oraz centrum dystrybucyjne w Kaliforni (zachodnie wybrzeże USA); biura sprzedaży w Hiszpanii - Selenium Europe - oraz silne przedstawicielstwo w Azji - Selenium China. Produkty tej marki są eksportowane do ok. 40 krajów na całym świecie, i z powodzeniem sprawdzają się w miejscach takich jak stadiony, hale sportowe, teatry, kina, oraz wszelkie instytucje o charakterze rozrywkowym. Firma jest również dostawcą podzespołów dla wielkich potentatów samochodowych min. wymienić należy General Motors, Renault czy Toyota.

 

fabryka selenium


Ogrom pracy włożony w kształtowanie wizerunku marki nie pozostał bez echa. Przez 3 kolejne lata firma otrzymywała nagrody w programie PGQP (Program of Quality and Productivity wspierany przez władze samorządowe Brazylii), które uznawane są za największe wyróżnienie wśród brazylijskich producentów. W roku 1998, Selenium nagrodzono brązowym medalem, w roku 1999 srebrnym, a w roku 2000 firma otrzymała główną nagrodę we wspomnianym programie.

 

Nowoczesna i wysoce efektywna fabryka

 

Selenium posiada obecnie jeden z najnowocześniejszych zakładów tego typu, zajmujący 40 000 metrów kwadratowych i posiadającym zdolności produkcyjne umożliwiające wyprodukowanie rocznie 4 milionów głośników, spełniających światowe normy jakości ISO 9001 i QS 9000. Zakład ten odpowiada również za wytwarzanie wszystkich komponentów niezbędnych do wytwarzania głośników. W tym celu wyposażony jest w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne, umożliwiające osiągniecie produkcji na poziomie - 1 głośnik co 8 sekund.

W dalszym ciągu firma Selenium opracowuje i wdraża nowe koncepcje mające na celu usprawnienie produkcji i podniesienie jakości oferowanych wyrobów. Celem tych działań jest zagwarantowanie konkurencyjności marki na rynku oraz satysfakcji klientów.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Brak nowych produktów na tą chwilę